politika

Strana Změny: tentokrát TOP 09

Obrázek uživatele benzin@jabber.cz
Vložil benzin@jabber.cz, Út, 2009-09-08 15:35 ::

Lidé říkají, že na politické scéně se nic neděje, že jsou tam pořád ti samí, ale přeci…

Při každých volbách do poslanecké sněmovny se kromě staré čtyřky politických stran protáhne také jedena nová strana. Byly to strany: ODA, Unie Svobody (nevim jestli s DU nebo bez), Strana zelených a teď to má být nově TOP 09. Co vězí za chvilkovým úspěchem těchto stran? Jistě je to příslib nového větru do politiky, ale jistě také mediální zájem, který začne jedním průzkumem veřejného mínění a pak je již úspěch jistý. Konkrétně letošní objev roku TOP 09 se podle průzkumu veřejného mínění protáhla do poslanecké sněmovny ještě dřív než byla založena. To mimo jiné ukazuje jak mocná jsou média a průzkumy veřejného mínění a jak kvalitní hlídací psi demokracie jsou (hlídají ji aby neutekla mezi lidi).


Jak vyřešit chudobu

Obrázek uživatele benzin@jabber.cz
Vložil benzin@jabber.cz, Út, 2009-09-01 11:52 :: | |

Dnes jsem v televizi viděl spot, který rozebíral chudobu lidí. Tento spot má za úkol přesvědčit obyvatele EU, že se mají dobře, enboť jinde se mají mnohem hůře. Také se tam naráží na pojem chudoba, která je definovaná jako: .

Je to hrozné když si uvědomíte, že dnes lidé žijí ze 20 korun na den, to je skutečně chudoba. Takže sem uvažoval jak by se dalo této chudoby lidi zbavit. A hned sem přišel na jednu možnost. Ti lidé žijí za jeden dolar na den, hlavně kvulí tomu, že spoustu svých potřeb nemusí hradit: zeleninu si vypěstují na zahrádce, kozu si taky vychovají sami, barák postaví z bláta a slámy na pozemku, který nemusí platit, ropu načepují z prasklého ropovodu dvacet kilometrů od vesnice, vodu si naberou z potoka, nebo řeky atd. No a pak tito lidé nic neplatí a tudíž žijí za méně než dolar na den.


Znojemská nakládačka VII: Udeřit hlavičku na hřebíček

Vložil emko@jabbim.cz, Pá, 2008-06-20 08:42 :: | | | |

Sociální kolorit Znojma? Správné ZOO má mít klece. Dnes o bílé, žluté a černé pleti.

Takto zní úvod nového humorně-politického článku o Znojmu od člověka, který je na české magové scéně znám jako NOX (The_Pretender). Dnešní díl Znojemské nakládačky se zaměřuje, jak již napovídá úvod, na různé sociální skupiny ve městě a trefně popisuje jejich zvláštnosti, odlišnosti, zvyky a chování.

Spustí Národní strana 3. světovou válku?

Obrázek uživatele vaclavaki@jabber.cz
Vložil vaclavaki@jabber.cz, Po, 2007-10-29 22:24 :: |

Původně jsem chtěl napsat zápisek o tom, jak jsem si byl poslechnout na Václavském náměstí proslov představitelů Národní strany (dále NS). Avšak po přečtení článku na serveru TV Nova jsem se rozhodl napsat něco jiného. Celý článek na serveru TV Nova je de-facto reakcí na založení Národní gardy. Hned v prvních řádkách se autor zmiňuje o tom, jak podobným krokem nacisté v Německu začali druhou světovou válku. Tyto a další řádky u mě budí dojem, že autor přesvědčuje čtenáře, že NS chystá rozpoutat další světovou válku.


Irák, aneb situace z mého pohledu

Vložil blackhawk@jabber.cz, Ne, 2007-01-28 17:37 ::

Skoro každý den večer ve zprávách, ať už na bulvární TV Nova, či vcelku objektivní České Televizi vídáme zprávy kde vyřvávají podívní lidé tmavší pleti jakýmsi chrochtáním. Ano, to jsou Iráčané.

Temelín a Rakousko, odvěcí nepřátelé

Vložil blackhawk@jabber.cz, Ne, 2007-01-28 17:24 ::

Taky vám leze na nervy jak naši né zrovna moc oblíbení sousedé z jihozápadu neustále kritizují Českou Republiku kvůli JE Temelín, a ucpácají kvůli tomu hraniční přechody? Mně ano, a proto bych se k tomu rád vyjádřil.

A je tu nová vláda

Obrázek uživatele 347776567@njs.netlab.cz
Vložil 347776567@njs.n..., So, 2007-01-20 12:01 ::

Včera večer po 10 hodinách keců v dolní komoře byla vyslovena důvěra vládě. Nejhorší vláda jaká tu kdy byla je u moci. Podívejme se na naše odborníky s 140–160k platem, kde kdo to má, že? Naši odborníci jsou Vlasta Parkanová – ach jo, starší možná úplatnější, myslím, že ČR má lepší odborníky.


Ovládnuté bezvládí

Obrázek uživatele benzin@jabber.cz
Vložil benzin@jabber.cz, Po, 2006-12-18 00:57 :: |

„Česká republika je největěí nevládní organizací na světě“

„Když nevládnou neměli by brát peníze“

To jsou jedny z nejčestějších komentářů, které můeme slýchat na adresu naší politické situace.


Ještě jednou předvolební

Vložil venclj@jabber.cz, Po, 2006-10-16 07:53 :: |

Dnes ráno jsem vyrazil do centra. Silnice přecpaná auty, takže i tramvaj popojížděla po metru. Byl jsem rád, že se mi podařilo nastoupit do metra přetékajícího lidmi. Ačkoli se dveře zavřely přímo za mnou, stihlo nastoupit dalších deset lidí. Tak si říkám, jestli to, čemu se na plakátech a na letácích říká moderní MHD, je stav současný nebo slibovaná budoucnost.

Předvolební kampaň v Praze

Vložil venclj@jabber.cz, Ne, 2006-10-15 14:48 :: |

Ačkoli nejsem pražským občanem, snažím se všímat předvolebních snah místních kandidátů jak do senátu tak do městských zastupitelstev. Některé jsou vskutku vtipné, jiné stojí minimálně za zamyšlení.

Syndicate content