úvaha
Nechutné téma
Tak včera sem zjistil jak se správně utírá zadek. Ja ho vždycky utíral shora dolů, ale vetšina populace ho utíra ze spodu nahoru. Jak ste na tom vy?
IRONIE: Mám vážnou chorobu
Tak nám v pondělí zase začal aerobik. Máme ho každé pondělí a středu. Možná se divíte, že chlapa jako sem já baví aerobik. No nebaví. Ale jak říkají všichni doktoři a tohle je sport, který se mi nejméně hnusí. Až včera mi došlo, že jsem vážně nemocný. Mám nedostatečnou produkci endorfinu.
Každý si jistě již někde všiml vědeckých výykumů, které tvrdí, že při sportu se do organismu vyplavuje endorfin. Tento hormon způsobuje, že je člověk při sportu v euforii. No tak mně se nic nevyplavuje. Při sportu zažívám nejhorši okamžiky a po sportu mně boli hlava. Ale vzhledem k tomu, že v žádné vědecké se neuvádí, že na některým lidem se nevyplavuje, nebo že ho je nepodstatné množství, nebo že prostě někteří lidé jsou proti němu imunní, tak to bude asi jenom moje vlastní choroba.
Jak vyřešit chudobu
Dnes jsem v televizi viděl spot, který rozebíral chudobu lidí. Tento spot má za úkol přesvědčit obyvatele EU, že se mají dobře, enboť jinde se mají mnohem hůře. Také se tam naráží na pojem chudoba, která je definovaná jako: .
Je to hrozné když si uvědomíte, že dnes lidé žijí ze 20 korun na den, to je skutečně chudoba. Takže sem uvažoval jak by se dalo této chudoby lidi zbavit. A hned sem přišel na jednu možnost. Ti lidé žijí za jeden dolar na den, hlavně kvulí tomu, že spoustu svých potřeb nemusí hradit: zeleninu si vypěstují na zahrádce, kozu si taky vychovají sami, barák postaví z bláta a slámy na pozemku, který nemusí platit, ropu načepují z prasklého ropovodu dvacet kilometrů od vesnice, vodu si naberou z potoka, nebo řeky atd. No a pak tito lidé nic neplatí a tudíž žijí za méně než dolar na den.
Jabber a Digitální televize
Tak mě napadlo, že je jistá podobnost mezi digitálním vysíláním a jabberem – běžný člověk by po tisíce let bez otázek využíval klasickou analogovou televizi protože by mu stačilo, že a čumí. Nebýt mohutného mediálního masírungu nikdo by nedonutil všechny ty maminky či důchodce aby si pořídili nebo nedejbože nastudovali ovládání té pekelné krabičky jménem „set-top-box“ u kterého po spoustě gymnastiky (montování antény, připojování k televizi, nutnost používat jiný ovladač) může člověk „zapnout bednu“ a čumět.
Proč nepoužívám uzavřené sítě.
Na Open Discussion Day jsem přestal používat ICQ. Postupně jsem trochu změnil názor, tehdy to bylo vlastně trochu zbrklé a zaslepené. Přišel jsem o některé důležité kontakty atd. Ale vůbec toho nelituju! Právě napoak, jsem ještě víc rád že jsem nemeškal a udělal to včas. Každopádně, přináším vám aktualizaci svého světonázoru ohledně Otázek uzavřených sítí.
Úvaha
Co je měřítko úspěšného života? Je to mít dostatek přátel? Hodně toho prožít? Být úspěšný? Najít Lásku? Víc toho dát než získat? Zanechat něco po sobě, něco co si lidi budou na věky pamatovat?
Vážení
Tak toto je úplně první zápis do mého dalšího virtuálního blogu díty tomuto servru uvidím zdali zústanu uživatelem blogger.com nebo ne uvidíme jak se to bude dále vyvíjet
Poselství pohádek - Popelka
Myslím, že je dobré občas se zamyslet nad poselstvím, které předáváme našim nejmenším. Myslím, že naprostá většina lidí, vidí v pohádkách něco jiného než ve skutečnosti předávají. Poselství pohádek je v poslední době velmi idealizováno. Naši předkové v tomto ohledu byly více pragmatičtí a chtěli, aby pohádky jejich děti lépe připravili pro život. Proto jsem se rozhodl začít podávat výklad základního poselství z nejznámějších pohádek.
Ovládnuté bezvládí
„Česká republika je největěí nevládní organizací na světě“
„Když nevládnou neměli by brát peníze“
To jsou jedny z nejčestějších komentářů, které můeme slýchat na adresu naší politické situace.
Mizerná klávesnice
Všimli jste si, jak se jednotlivé firmy snaží předhánět v tom, kdo na klávesnici dostane více multimediálních tlačítek? Dokonce se na klávesnici přidává skrolovací kolečko. Zatímco tlačítko ještě na běžné klávesnici nezdomácněli, zato ale bez tlačítka WINDOWS už klávesnici neseženete.