jabber

MyJabberRise

Obrázek uživatele wolfyk@jabbim.cz
Vložil wolfyk@jabbim.cz, Čt, 2010-04-29 22:36 ::

Po dlouhé době jsem oživil jabber účet a jsem zvědavý co z něj už konečně tentokrát vykřešu Smiling Jen by mě zajímalo jak mám tady přispívat z Klienta?


"SMS transport" do T-mobile

Vložil jezulatko@jabbim.cz, Út, 2008-11-11 19:54 :: | | | |

Ačkoliv mobilní operátor T-mobile nemá veřejnou SMS bránu, učinil v poslední době jednu úpravu, která umožňuje zasílat na mobilní telefony z jabberu. Postup jak toho docílit je trochu složitější oproti běžnému SMS transportu, ale není těžký.

Vlastník t-mobile simkarty má možnost si vytvořit t-emailovou schránku na t-zones.cz a z této schránky mu může přicházet notifikace o příchozí poště. Nyní už zdarma.

Jabber a Digitální televize

Vložil jezulatko@jabbim.cz, St, 2008-06-04 22:59 :: | |

Tak mě napadlo, že je jistá podobnost mezi digitálním vysíláním a jabberem – běžný člověk by po tisíce let bez otázek využíval klasickou analogovou televizi protože by mu stačilo, že a čumí. Nebýt mohutného mediálního masírungu nikdo by nedonutil všechny ty maminky či důchodce aby si pořídili nebo nedejbože nastudovali ovládání té pekelné krabičky jménem „set-top-box“ u kterého po spoustě gymnastiky (montování antény, připojování k televizi, nutnost používat jiný ovladač) může člověk „zapnout bednu“ a čumět.

ICQ propojeno s Jabberem

Obrázek uživatele bberet@jabber.cz
Vložil bberet@jabber.cz, Út, 2008-04-01 13:50 :: | |

Zdá se, že začalo fungovat posílání a přijímání zpráv na ICQ/AIM přes Jabber (adresy uin@aol.com a screenname@aol.com), a to dokonce bez použití ICQ účtu – viz screenshot. Že bychom konečně ztratili závislost na ICQ?


První blog, první Jabber, spokojenost

Obrázek uživatele boogey@jabbim.cz
Vložil boogey@jabbim.cz, Po, 2008-03-31 10:20 :: | |

Dnes jsem se konečně odhodlal a podle rady kamaráda nainstaloval a zprovoznil Jabber. Velice se mi to zalíbilo a začínám se snažit to zprostředkovat i dál. Hlavně jako náhradu za ICQ, které, jak již všichni víme, za moc nestojí. Zatím svět Jabberu pořád teprve objevuji, ale i tak jsem nadšen. Například disk, kompatibilita s GoogleTalk, Tv program, slovníky, konference a mnoho dalšího mě velice potěšilo.


A zase Zarovicka: datum spuštění a další info - Aktualizováno

Vložil devian@jabbim.cz, Po, 2008-03-17 23:27 :: |

Je to tady Zarovicka.cz se docka spusteni Smiling

Projekt Zarovicka.cz bude oficiálně spuštěna (dá-li bůh a moje – snad – nová brigáda v alze) (bůh nedal a nemoci si nevybírají a doktoři chtěj 30kč Smiling ).

Co vás pro začátek čeká?

Takže jistě uvítací článek, kde jako jakýsi koordinátor (a druhá půlka) projektu napíši přesně o co zarovicce jde. Tedy shrnu to, co celou dobu syslím na tomto blogu. Dále uvidíte jakousi první verzi propagační části webu (jakási obdoba Firefox CZilly), jisté informace o Jabberu (klasická omáčka kolem), i fórum, spešl sekci s našimi plány do budoucna, bannery na podporu (Jabberu i Zarovicky), informace ohledně videa, triček… no musím toho sesmolit hodně Smiling

Zarovicka.cz - konkretní fakta o konkrétním projektu

Vložil devian@jabbim.cz, So, 2008-03-15 00:17 :: | | |

V předchozím článku (doslova) jsem nakousl (i můj) projekt Zarovicka.cz. Co vám o něm mohu říct? O co tady půjde? Nastolí v propagaci Jabberu?

Co to je Zarovicka.cz? Zásadní otázka. Zarovicka.cz byla doposud prezentována jako jakýsi Jabber portál. . Je to víc než jen to. Nebo abych byl přesnější, . Zarovicka.cz chce rozpohybovat Jabber. Chce ho přivést k masám, k lidem, chce Jabber převést i do podoby roztodivých nejen flash animací, převést propagaci Jabberu od slov a frází k činům. Plakáty, (viz. dále), konference, propagace, podpora nejen nováčkům (žádné RTFM, chceme se otevřít, ne uzavřít).

Zarovicka.cz - budujeme jabber portál.

Vložil devian@jabbim.cz, St, 2008-03-12 21:18 :: | |

Bylo nebylo, za sedmero střechami a sedmero špinavými ulicemi žil byl jeden kluk. Ten kluk, to byl počítačový laik, který si řekl, že se něco naučí. Plynuly měsíce a kluk nyní programuje v Pythonu, PHP, používá databáze SQL a – kupodivu – používá jabber.

A jak ten kluk toho věděl víc a víc, začal se mu jabber líbit. A tak si řekl, že mu pomůže.

Ten kluk už jeden měl. A tak si řekl, že své znalosti použije a udělá web další. Jabberovský.

Přechod na Jabber

Obrázek uživatele mosquitoe@jabbim.cz
Vložil mosquitoe@jabbim.cz, Út, 2008-02-05 18:06 :: | | |

Rozhodl jsem se. Je to tady. K 1.6.2008 de­finitivně přecházím na Jabber, můj ICQ transport již nebudu kontrolovat a během září 2008 ho pravděpodobně kompletně zruším. ICQ jako takové již asi půl roku nepoužívám, mám zavedený ICQ transport a přihlašuji se tedy jen na Jabber.


Sraz 2008

Obrázek uživatele sef@njs.netlab.cz
Vložil sef@njs.netlab.cz, Út, 2008-01-29 12:04 ::

Tak a je to tady. Po roce je opět čas, abychom se sešli a přátelském duchu si zasoutěžili o titul Největší Čolek


Syndicate content