qip

QIP 2005 mojibake: the cause

Obrázek uživatele bberet@jabber.cz
Vložil bberet@jabber.cz, Ne, 2008-06-29 21:28 :: | |

Users of some ICQ clients (notably Pidgin) and Jabber-ICQ transports (JIT/pyICQt) may have experienced problems receiving messages from users of QIP 2005. Instead of the proper non-ASCII characters for their language, Cyrillic characters or question marks appeared. This research points out the cause and solution to these problems.


Pro uživatele QIPu 2005

Obrázek uživatele bberet@jabber.cz
Vložil bberet@jabber.cz, Pá, 2007-12-07 19:04 :: |

Na téma "z QIPu mi chodí azbuka místo češtiny" se již psalo mnohokrát, ale radši to tady ještě shrnu.

Pokud používáte QIP 2005, měli byste si změnit jedno nastavení, jinak si mohou někteří vaši přátelé stěžovat na chyby s českými znaky.

Otevřete si proto Nastavení a pod položkou QIP identifkace si místo qip 2005 (UTF8) navolte jenom qip 2005. Pak by to mělo jít.


QIP Infium

Obrázek uživatele kamahl@jabbim.cz
Vložil kamahl@jabbim.cz, Út, 2007-06-26 14:56 ::

Někteří z vás možná qip znají. Je to jeden z nic-moc ICQ klientů, s klidem bych dokonce řekl, že je to stejná hromada balastu jako oficiální klient, akorát žere míň paměti. Prostě žádnej zlepšovák. Jedinej pořádnej icq klient je imho miranda. Abych neodbočoval, nedávno vyšla nová verze qipa - qip infium 9000. Je to pořád stejnej krám jako předchozí verze, ALE má podporu Jabberu! Sice bych ho zařadil mezi nejhorší Jabber klienty a s titány jako Gajim nebo Psi se rozhodně měřit nemůže, ale tak snad už v místnosti live@conf.netalb.cz nebudeme potkávat nové lidi jen s Mirandou.


Syndicate content